Duyurular

MUSTAFA TAN AMCA VE EŞİ EMİNE TEYZE

Çok değerli kardeşlerim,

Mustafa Tan amcayı uzun yıllar önce Hacı Babamızla tanıştığımızda tanımıştım. Yaklaşık bi otuz yıl rahat var.

Kendisi çok heyecanlı, yaşlı olmasına rağmen, maneviyat söz konusu olduğunda hep en önde gitmek ister, zikrullah sohbetlerini hiç kaçırmazdı. Dersini hiç aksatmaz. Sayısal olarakta ne bir eksik ne de bir fazla yapardı ne almışsa onu yapardı.

Bir gün sohbet ederken bana şöyle dedi. Her gün bir cüz mutlaka okurum. üç bin Kelimei Tevhit okurum. Yasin, Tebareke, Amme ve vs aşırları her gün kendisine ders edinmiş ve bunları her gün aksatmadan yapardı.

Hacı Babamıza bağlı sadık bir mürit idi. Mustafa Tan amca yanlış hatırlamıyorsam 2004 yılında kısmi bir felç geçirdi. Daha sonraları hastalık ilerleyince yatalak durumuna geldi. Uzun zaman evde bakıldı. En büyük hizmeti de eşi Emine teyze tarafından görüyordu. Emine Teyze onu bir küçük çocuk gibi bakardı. Biz buna şahidiz.

Mustafa Tan amca 07.11.2014 günü hakka yürüdü. Ama bir eksik vardı cemaatinde herkes oradaydı sadece eşi yol arkadaşı ona çok değer veren Emine teyzemiz maalesef o, özenle baktığı eşinin cenazesinde bulunamamıştı.

Çünkü kendisi de hastaydı hemde ağır hasta. Rabbim neylerse güzel eyler dedik ya amenna ve seddekna. Teyzemiz de bir gün ara ile Hakkın Rahmetine kavuştu. O sevdiği eşini yıllarca yol arkadaşlığı yaptığı eşini yine yalnız bırakmadı. Kim bilir belkide Yaradandan bir dileği idi bu onu seven Rabbim dileğini kabul etti.

Allah Her ikisine de rahmet eylesin. Hastalıklarını günahlarına kefaret kılsın.

Geride bıraktıkları çoluk çocuklarına da sabırlar ihsan eylesin.

Mekanları Cennet olsun

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates