Duyurular

Günün Haberi

Selamun alykum değerli kardeşlerim,

Cumamız Mübarek olsun,

Allah yar ve yardımcımız olsun,

Akşamki sohbette Hacı Babamız şöyle dedi;

“Namaz kılmayanlara deselerki filan camide sabah namazını veya günün herhangi bir namazını  kılarsan işte sana şu kadar para verilecek, inanın oraya inasanlar akın, akın gider.

Küçük bir dünya menfaati için bu yapılırsa, ebedi saadet için neden Allahı anmaktan geri kalıyoruz.

Derviş o durki devamlı karını düşünecek. Her gün Ahiret için birşeyler biriktirecek. İşte bizim birikimlerimizde, dersimizdir. Hergün okunacak, Zikrullahtır. Allah dostlarının meclisinde bulunmaktır.”

Kalın sağlıcakla Allaha emanet olun.

 

Bir yorum

  1. Mahmud Erol KUM

    Namaz kılamayan Kardeşlerimize dua edelim ki bu nimeti dünyadan göçmeden elde etsinler. ne yazık ki menfaatler için ameller yapılır ne yazık ki bu asırda da bundan önce ki asırlarda bu böyleydi; Ebu Hüreyre hazretleri, bir gün çarşıda giderken, herkesi işinde gücünde görünce, (Niye burada duruyorsunuz? Resulullah’ın mescidinde miras dağıtılıyor) der. Herkes alışverişi bırakıp dükkânları kapatırlar. Miras mallarına kavuşacağız diye Mescid-i Nebevi’ye koşarlar. Gelip bakarlar, orada dağıtılan bir miras göremezler. Ebu Hüreyre hazretlerine, (Niye bizi kandırdın?) derler. (Allah korusun, sizi niye kandırayım? Peki camiye gidince ne gördünüz?) diye sorar. (Kimi ilim, kimi Kur’an-ı kerim, kimi de fıkıh öğreniyor) derler. Bunun üzerine Ebu Hüreyre hazretleri, (İşte miras onlardır. Peygamberler miras olarak mal bırakmazlar. Onların bıraktığı ilimdir, âlimlerdir) buyurur.
    İnsanlar ilim ve zikir meclislerinde bulunan dereceleri ve üstünlükleri bilseler oralardan ayrılmazlar buralarda ki üstünlüklerin anlaşıla bilmesi için iman nuru bedende yer etmiş olması elzemdir. “Ya resulallah! Kıyamet günü Allah katında en üstün dereceye sahip olacak olan kullar kimlerdir? Diye soruldu. Allah’ı çok zikredenlerdir. Buyurdu “ Hadis-i şerif Tirmizi
    Allah feraset ve basiret versin hikmetlerini anlamak sırlara vakıf olmayı nasip etsin. Yolumuzun erkanını öğrenmek derslere gerekli özeni göstermek büyüklere karşı edepli olmak yol almaya vesile olacaktır Allahım sevginde bizi birleştir. bize anlatılan hikmetlerden ders çıkarıp öğüt almayı ve bu yolda devamlı olmayı nasip eyle…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates